Ponedeljek, 11. decembra 2017, 14.19

Uefina liga prvakov: Real v finalu boljši od Juventusa

Liga prvakov in liga Evropa brez slovenskega kluba, a z udeležbo nogometašev v tujih klubih

Finale Uefine lige prvakov

Real proti Juventusu, to je bila finalna tekma LP. Možnosti so bile polovične, a igralci italijanskega velikana, čeprav so v odlični formi, niso zdržali pritiska in so morali priznati premoč letošnjega španskega prvaka, Real je bil boljši s 4 : 1. Juventus je enakovredno držal korak do 61. minute, po kateri se je njhihova igra razpadla in črni scenarij je bil neizbežen. Zadeli so Ronaldo (20., 64.), Casemiro (61.) in Asensio (90.) za Real in Mandžukić (27.) za Juventus.

Lionel Messi bo z Barcelono v ligi prvakov srečo ponovno iskal v novi sezoni, letos se katalonskemu velikanu ni izšlo v prvenstvu in v LP, osvojili pa so španski kraljevi pokal.

Finale evropske lige

Man. United in Ajax sta bila finalni par evropske lige. Veliki finale EL je dobil ManU, v glavnem mestu Švedske Stockholmu sta za 2 : 0 zadela Pogba in Mkhitaryan. Zmagovalec je tako neposredno uvrščen tudi v skupinski del v naslednji sezoni Uefine LP.